Kročejová izolace

Jedná se o pojmenování zvukové izolace podlahy. Právě tato část podlahy je často podceňována a řešena z nevhodných materiálů nebo je realizována nevhodnou technologií.

Běžné izolace, hlavně tepelné, mají problémy hlavně při nízké frekvenci a nedokážou daný hluk dostatečně eliminovat. Dupot, buchot, či chození jsou zvuky na nízké frekvenci. Proto je velmi důležité zvolit vhodný materiál účinný i na nízké frekvence hluku.

Nejdůležitější vlastností vhodné kročejové izolace je její elasticita. Čím má kročejová izolace vyšší elasticitu, tím lépe eliminuje hluk, především na nízké frekvenci.

Kofoam S450

V jakých případech je pro vás kročejová izolace vhodná?

  • Jste hlučný a máte rádi své spodní sousedy

    V tomto případě řešíte kročejovou izolaci pouze kvůli svým sousedům. Na druhé straně budete mít klid a nikdo si na Vás nebude stěžovat pro hluk, který produkujete. Vůbec nemusí jít o velký hluk, už jen samotné chození po laminátové podlaze bez kročejové izolace může vyvolat nepříjemný přenos hluku až k sousedovi. Pokud budete chtít posilovat sousedské vztahy, kročejová izolace ve vaší podlaze je ideálním řešením.

  • Máte hlučného spodního souseda a potřebujete ho odhlučnit

    Pokud máte hlučného spodního souseda, ideálním řešením je realizace zvukové izolace na jeho stropě. Zvukovou izolací stropu zabráníte nadměrnému průniku hluku do nosných konstrukcí a odhlučněním dosáhnete nejlepšího výsledku. Pokud to není možné, je třeba položit izolaci do své podlahy. V tom případě ale musíte počítat s tím, že malá část hluku se k vám dostane i přes stěny.