Jak jsme vyrovnali a odhlučnili starou podlahu v bytě

Cemwood vyrovnání

Od klienta v Bratislavě jsme dostali pokoj v původním stavu na celkovou rekonstrukci, zaměřenou hlavně na odhlučnění prostoru. Klienta rušili sousedi téměř ze všech stran a zároveň klient rušil sousedy hlavně chozením po staré nekvalitní podlaze.

V tomto krátkém blogu, bychom chtěli poukázat na to, jak jednoduše vyrovnat a odhlučnit podlahu, bez nutnosti vylévání nového potěru na podlahu.

I když jsme předpokládali podle stavu nemovitosti, že rekonstrukce nebude jednoduchá, co jsme našli pod dřevěnými parketami nás překvapilo.

IMG_5611

Takto vypadala celá podlaha po odkrytí dřevěných parket.

IMG_5612

V odkrývání jsme pokračovali. Všechna stará dřevěná prkna musela jít pryč, pokud jsme měli klientovi garantovat zvukovou pohodu v pokoji. Pod deskami jsme našli černou škváru, což byla naše základní hladina, ze které jsme začali budovat novou konstrukci podlahy.

Základní problém, který jsme museli vyřešit bylo vyrovnání podlahy. Ideální materiál na tento problém je Cemwood 2000, což je mineralizovaná dřevní štěpka, viz. www.cemwood.cz nebo www.potichu.cz/materialy/cemwood. Stačilo nám vysypat Cemwood v 4-5cm tloušťce, vyrovnat a okamžitě jsme měli pochozí plochu, na kterou jsme uložili separační fólii a OSB desky.

IMG_5626

Resp. pochozí plochu jsme měli už po vysypání Cemwoodu, což dokazuje i tato fotka 🙂 Zkuste si tipnout, jak by dopadla obyčejná štěpka při takové zátěži.

1149506_689981327684394_233421509_o-001

Ušetřili jsme spoustu času a starostí při vylévání nové podlahy z potěru a zároveň jsme dodali podlaze i základní odhlučnění, jelikož Cemwood zlepšuje kročejový hluk o 14dB, to znamená, že našeho klienta budou spodní sousedé slyšet méně :).

Skladbou CEMWOOD – fólie – OSB deska, jsme uzavřeli základní konstrukci podlahy.

Jelikož samotný Cemwood, ani OSB deska nestačí k zabránění prostupu hluku od spodních sousedů, na OSB desku jsme umístili dvě zvukové izolace.

Nejprve INDEX TopSilent DUO s neprůzvučností Rw = 27dB a na něj desku Gecon Acoustic 1cm s Rw = 32dB. Celá podlaha se uzavřela kobercem podle žádosti klienta. Bohužel fotky z realizace Indexu a Gecona nemáme, ale určitě Vám je příště nafotíme :).

Na závěr si celou skladbu zrekapitulujeme:

  1. původní vrstva podlahy
  2. Cemwood 2000 na vyrovnání podlahy s kročejovým útlumem
  3. separační fólie (nemusí být)
  4. OSB deska
  5. Index Topsilent DUO jako zvuková izolace hluku (i mírná kročejová izolace)
  6. deska Gecon Acoustic jako zvuková izolace hluku

Věřím, že jsme vám ušetřili hlavně čas při rekonstrukcích podlahy, pokud byste měli otázky, stačí nás kontaktovat.