Kročejové izolace

Navštivte náš nový web věnovaný kročejovým izolacím www.krocejoveizolace.cz

Co to je kročejová izolace? Jedná se o pojmenování zvukové izolace podlahy proti hluku vznikajícímu při chůzi, dusotu, posouvání židlí – zkrátka hluk, který vzniká při přímém kontaktu s podlahou.

Právě tato část podlahy je často podceňována, řešena z nevhodných materiálů nebo je realizována nevhodnou technologií.

Běžné izolace, zejména tepelné, mají problémy hlavně na nízké frekvenci a nedokáží daný hluk dostatečně eliminovat. Dusot, buchot, chůze apod. jsou zvuky na nízké frekvenci. Proto je velmi důležité zvolit vhodný materiál, který je účinný i na nízké frekvenci hluku.

Jaké parametry musí mít skutečně dobrá kročejová izolace?

 • TLOUŠŤKA kročejové izolace

  Účinnost materiálu nezávisí na tloušťce materiálu, ale od jiných vlastností jako je dynamická tuhost a podobně.

  Cílová tloušťka kročejové izolace by měla být v mezi 5-10mm. Zbytečně hrubé běžné materiály (minerální vlna, polystyren) v tloušťce 30-50mm nám zbytečně zvyšují výšku podlahy.

 • VÝKON odhlučnění

  V technických listech hledejte údaj Ln, w, což je celková hlučnost celé konstrukce stropu is izolací. Čím je tato hodnota nižší, tím méně hluku uslyšíte. V ideálním případě Ln, w pod 45dB.

  Zároveň hledejte údaj ΔLw, tj o kolik dB odhlučnit podlahu přidáním kročejové izolace do skladby podlahy.

  Při podložkách pod plovoucí podlahy tato hodnota musí byt ΔLw 20-21dB (běžné materiály 16-18dB), při izolacích pod potěr (což je nejúčinnější způsob odhlučnění) hledejte ΔLw min. 26-35dB.

 • DYNAMICKÁ TUHOST

  Pokud se v podlahové konstrukcí střídají materiály s vysokou (potěr, stropní deska) a nízkou dynamickou tuhostí (kročejová izolace), tehdy podlaha dosahuje dobré výsledky na útlum kročejového hluku.

  Kročejová izolace musí mít dynamickou tuhost co nejnižší, ideálně pod 10 MN / m3.

 • DALŠÍ DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI

  Ďalšie vlastnosti nájdete na našom špecializovanom webe www.krocejoveizolace.cz

V jakých případech je pro vás kročejová izolace vhodná?

 • Jste hlučný a máte rádi své spodní sousedy

  V tomto případě řešíte kročejovou izolaci pouze kvůli svým sousedům. Na druhé straně budete mít klid a nikdo si na Vás nebude stěžovat pro hluk, který produkujete. Vůbec nemusí jít o velký hluk, už jen samotné chození po laminátové podlaze bez kročejové izolace může vyvolat nepříjemný přenos hluku až k sousedovi. Pokud budete chtít posilovat sousedské vztahy, kročejová izolace ve vaší podlaze je ideálním řešením.

 • Máte hlučného spodního souseda a potřebujete ho odhlučnit

  Pokud máte hlučného spodního souseda, ideálním řešením je realizace zvukové izolace na jeho stropě. Zvukovou izolací stropu zabráníte nadměrnému průniku hluku do nosných konstrukcí a odhlučněním dosáhnete nejlepšího výsledku. Pokud to není možné, je třeba položit izolaci do své podlahy. V tom případě ale musíte počítat s tím, že malá část hluku se k vám dostane i přes stěny.

Všechny kročejové izolace máme skladem!
Pokud máte dotaz, neváhejte nás kontaktovat.