SILENT FOAM 120 – akustická pěna

Akustická pěna vhodná do všech konstrukcí stropů, stěn i podlah.

Akustická pěna Silent Foam 120 je vhodná pro kombinaci s neprůzvučnými materiály jako jsou deska Gecon, Wolf, nebo pás Index. Touto kombinací jsou její pohltivé a částečně i neprůzvučné vlastnosti výrazně zlepšené a celá konstrukce výrazně odhluční prostor.

Zároveň je pěna vhodná i na řešení snížení doby dozvuku – ozvěny v prostoru, kde vzniká nadměrný hluk.

Pěnu lze aplikovat i samostatně na stěnu nebo strop (nalepením), ale toto řešení není velmi účinné, proto doporučujeme pěnu kombinovat s neprůzvučným materiálem.

Silent Foam 120

Technické parametry

Objemová hmotnost120 kg/m3
RozměrySkladem: 1000 x 1000 x 50, ostatní rozměry na objednávku do 10 dnů.

Příklady použití materiálu SILENT FOAM 120 v konstrukci:

Kontaktní stěnové konstrukce:

Zvuková izolace

Kontaktní konstrukce GP3 obsahuje dvě zvukové izolace, desku Gecon (2cm) a jako podkladovou vrstvu akustickou pěnu Silent Foam 120.

Uvedené řešení doporučujeme realizovat v prostorách, kde potřebujete maximálně ušetřit prostor a nemáte možnost „investovat“ více cm do konstrukce. Jelikož není účinné přiložit desku Gecon přímo na stěnu, jako podklad a dilatace nám slouží pěna. Gecon připevníme přímo do zdi a druhou desku Gecon kotvíme pouze do prvního Gecon. Jako finální vrstvu můžeme dát tapetu, omítku, vymalovat nebo sádrokarton.

Předsazené stěnové konstrukce:

Gecon Acoustic

Předsazená konstrukce GS2 obsahuje dvě aktivní zvukové izolace, desku Gecon a akustickou pěnu Silent Foam 120.

Pokud vložíte 5cm pěnu do konstrukce a zakryjete deskou Gecon 1cm, celá tloušťka konstrukce bude mít 6cm. Desku Gecon můžete jednoduše vymalovat, omítnout nebo natáhnout na ni tapetu, nemusíte na ni osazovat sádrokarton. Výkon celé konstrukce můžete zvýšit buď větší tloušťkou Gecon (2-3cm) nebo i přidáním vzduchové mezery do konstrukce (před nebo za pěnu).

Předsazená konstrukce PS2 obsahuje dvě aktivní zvukové izolace Phonestar TRI a pohltivou akustickou pěnu Silent Foam 120 v konstrukcí. Vyšší účinek dosáhneme, když přidáme daląí vzduchovou mezeru do konstrukce, před nebo za Silent Foam 120. Celou konstrukci uzavíráme sádrokartonem.

Předsazená konstrukce PVS3 je vylepšenou variantou PS2. Jde o třívrstvou konstrukci, doplněnou akustickým pásem Vicoustic ISO. Konstrukce je uzavřena sádrokartonem.

Předsazená konstrukce GST4 obsahuje čtyři aktivní zvukové izolace, desku Gecon, akustickou pěnu Silent Foam 120 2x (1x 1cm, 1x 5cm) a pás Topsilent.

První část je kontaktní, na 1cm pěnu přiložíme pás Topsilent. Následuje konstrukce s pěnou, zakrytá Geconem (1-3cm). Desku Gecon můžete jednoduše vymalovat, omítnout nebo natáhnout na ni tapetu, nemusíte na ni osazovat sádrokarton. Výkon celé konstrukce můžete zvýšit přidáním větší vzduchové mezery do konstrukce.

Předsazená konstrukce PST4 je luxusní volbou v řešení hluku ze stěny. Obsahuje čtyři aktivní zvukové izolace, ve dvou uzavřených dílech. Celá konstrukce je uzavřena sádrokartonem.