ODHLUČNĚNÍ BYTU

Pokud chceme v bytě ticho a stávající konstrukce stěn a stropů nám jej nezachytí, dosáhneme zvýšení výkonu dodatečnou zvukově izolační konstrukcí.

Hodnota výsledné konstrukce by měla dosahovat hodnoty alespoň R’w = 53 dB. Pro srovnání, běžná hovorová řeč se pohybuje na úrovni 50-60dB. Pokud Váš soused vytváří vyšší hladiny hluku, například reprodukcí hlasité hudby, musíte výkon konstrukce ještě zvýšit.

Pokud bydlíte ve starém paneláku a máte smůlu na tenké železobetonové konstrukce s výkonem 40 db, určitě večer, když je u Vás ticho a hladina hluku cca 30db, slyšíte od souseda plynulý rodinný dialog. V takovém případě nepomůže ani domluva sousedům, jelikož soused není hlučný, jen konstrukce extrémně nekvalitní.

Jaké máme možnosti při odhlučnění bytu?

Jaké požadavky byste měli mít na kvalitní odhlučnění bytu?

– dosažení indexu stavební neprůzvučnosti Vašich konstrukcí min. na úroveň 52dB
– použití materiálů s co nejvyšší hustotou, z uvedeného důvodu jsou např. čistě minerální vlny na odhlučnění bytu nevhodné
– zabrání minimálního prostoru Vašeho bytu, od 2-10cm
– celá montáž by měla proběhnout suchým procesem s co nejkratší dobou realizace
– používaný materiál by měl být ekologický, pokud nechcete mít asfaltové pásy ve stěnách

Jak realizujeme odhlučnění bytu?

V současnosti nabízíme desítky různých konstrukcí na odhlučnění. Bez prohlídky, změření hluku nebo alespoň bez telefonického rozhovoru Vám však nemůžeme poradit, jaká konstrukce je pro Vás nejvhodnější.

Jaké informace při prvním kontaktu potřebujeme?

O jaký druh hluku jde, jestli je to např. dupot od horního souseda, puštěné rádio, hlučný manželský pár nebo štěkající pes. Každý hluk má jinou frekvenci a různé materiály je jinak zachycují. Proto neexistuje jediné vhodné řešení a jeden materiál, který celý problém s hlukem vyřeší.