Odhlučnění hotelu

Tichý a kvalitní odpočinek pro vaše hosty

Hlavním cílem podnikání v hotelnictví je poskytnout hostům oddych a relax. Pro jeho dosažení musí každý hotel vyhovět náročným potřebám a přáním svých klientů. Kvalitní hotel charakterizuje zejména tichá lokalita, dobrý výhled a samozřejmě příjemné a klidné pokoje. Častokrát se však upřednostňují jiné potřeby zákazníků na úkor tichého prostředí. Jako dočasné ubytovací zařízení jsou hotely určené pro různé lidi s různým životním stylem. Stížnosti na hluk z vedlejších místností, otevřených prostor a recepcí jsou v mnohých hotelech na denním pořádku.

Hluk, který se běžně vyskytuje v konferenčních místnostech a barech v hale, často způsobuje vysoká úroveň dozvuku. Potichu.cz řeší tyto problémy instalací akustických panelů s důrazem na design, které vhodně doplňují interiér hotelu. V důsledku chybějící zvukové izolace jsou hotelové pokoje častokrát vystavené venkovnímu hluku, který brání hostům, aby v nich zůstali. Speciálním řešením od Potichu.cz je zvuková izolace proti dupotu a krokům, díky které se stane pobyt klienta v hotelu o mnoho příjemnějším.

Z hlediska akustiky klademe důraz v hotelích zejména na:

1. Kvalitní odhlučnění stěn, stropů i podlah, pro zabránění přenosu hlasu, TV

2. Účinná kročejová izolace podlahy, proti hluku z chůze

3. Hlučné klimatizace a zařízení

4. Nadměrná ozvěna ve společných prostorách

1. Kvalitní odhlučnění stěn, stropů i podlah

Dostatečná vzduchová neprůzvučnost Rw dělících konstrukcí, určuje hranici mezi tím zda váš host odejde z hotelu odpočinutý a dobře vyspaný nebo ne. Pokud vašeho hosta celou noc ruší televizor ze sousedního pokoje, výrazně klesá šance, že se k vám host ještě někdy vrátí. Oslovte nás s vaším novým projektem nebo rekonstrukcí, najdeme účinné řešení pro váš problém.  

Odhlučnění stěny

Zvýšení vzduchové neprůzvučnosti Rw, tloušťky od 3,7 cm.

Odhlučnění stropu

Primární odhlučnění proti hluku vznikajícího v prostoru (tv, reč..)

Odhlučnění podlahy

Vzduchová (hlas, tv - Rw) i kročejová neprůzvučnost (krok - Lnw).

2. Účinná kročejová izolace podlahy

V ideálním případě, byste neměli slyšet žádný hluk z chůze z horních nebo spodních podlaží.

Vaši hosté žádný hluk od chůze určitě nechtějí slyšet a potřebují maximální ticho.

Nejúčinnější jsou kročejové izolace přímo pod potěr, to ale vyžaduje kvalitní zpracování projektové dokumentace při výstavbě hotelu. 

Pokud se jedná o rekonstrukci, jedná se většinou o kombinaci kročejových podložek pod nášlapnou vrstvu jako je laminát, parketa nebo Silent Foam kročejové pěny přímo pod koberec. 

Nejméně vhodná je kombinace lehké dřevěné konstrukce, bez silné betonové základové desky a bez vrchního potěru. V tomto případě chybí jakákoliv hmotnost ve skladbě podlahy a je velmi náročné dosáhnout požadovaného útlumu.

Kročejové izolace

Účinné odhlučnění podlahy od chůze, dupotu a zvuku od padajících předmětů.

3. Hlučné klimatizace a zařízení

Představte si situaci (nebo jste ji už zažili), že vás ubytují tak, že máte různé vzduchotechniky, klimatizace a jiné technické zařízení, rovnou za oknem. Daný hluk je většinou monotónní, velmi nepříjemný a lidi se zvýšenou citlivostí na hluk mají velký problém v daném pokoji usnout. Tento konkrétní problém se stal i majitelům Potichu, při ubytovaní ve wellness Maximus resort Brno. Jednalo se o velmi nepříjemný zážitek, výměna pokoje nebyla možná kvůli naplnění hotelu. 

Řešení? Umístit klimatizace na antivibrační podložky a instalace zakrytování jednotky, tak aby se hluk šířil směrem od hotelu a ne do oken.

Odhlučnění tepelných čerpadel a klimatizací

Účinné odhlučnění na míru podle typu hluku a velikosti zařízení.

Umístění klimatizace hned u okna = žádný spánek

4. Nadměrná ozvěna ve společných prostorách

Nadměrná ozvěna nebo vysoký dozvuk ve společných prostorách jako je restaurace, kavárna a podobně, výrazně znepříjemňují dobrý pocit vašich hostí. Dobrá srozumitelnost bez vysoké ozvěny v prostoru, je velmi důležitá. 

Prostorová akustika

Účinné a designové snížení nadměrné ozvěny v prostorách.


Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91