Odhlučnění podlahy

nejlepší zvuková i kročejová izolace pro vaši podlahu

Zvuková izolace podlahy je velmi často zanedbávaným konstrukčním prvkem našich staveb. Je řešená z nevhodného materiálu nebo chybí úplně. Potom se nemůžeme divit, že si na nás naši spodní sousedé neustále stěžují nebo naopak, slyšíme vše od spodních sousedů.

Problémy a vlastnosti zvukové izolace podlahy

Klasické izolace, hlavně tepelně izolační, mají relativně malou hustotu a nedokáží dobře zachytit nízké frekvence zvukových vln. To je hlavně buchot, dupot, basové dunění a podobně. U nás najdete jen ty nejlepší materiály na zvýšení neprůzvučnosti Rw (řeč, tv, křik) nebo na kročejový hluk Lnw (krok, dupot, chůze…).

Insulco

Odhlučněním podlahy chápeme zejména 2 možnosti:

1. Zvýšení vzduchové neprůzvučnosti podlahy (Rw)

Snížení hlučnosti jako je řeč, TV, křik, zvíře, od spodního souseda k vám, ale i naopak, od vás ke spodním sousedům.

V tomto případě musíme umístit do podlahy ideálně vzduchovou mezeru (např. dřevěným roštem), vyplnit ji akustickým pohltivým materiálem a zaklopit těžkými deskami. Například kombinace materiálů Zino Acoustic + Silio 16. Samozřejmě každá podlaha je jedinečná, hlavně možnou dodatečnou tloušťkou, proto je vhodné nás kontaktovat a poradit se, jak vyskládat ideální konstrukci podlahy.

2. Zvýšení kročejové neprůzvučnosti podlahy (Lnw)

Snížení hluku od vás ke spodním sousedům, z dupotu, kroků, skákání, chůze, padání předmětů na zem a podobně.

Všechny detailní informace o kročejových izolacích a jejich použití najdete na naší stránce o kročajových izoláciách. Nejúčinnější je, pokud realizujete novou podlahu a vyléváte potěr. Umístěním kročejových izolací pod potěr dosáhnete nejlepších výsledků utlumení hluku.

Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91