Odhlučnění stěny

tenká a účinná zvuková izolace stěny od 38 mm

Máte problém s hlukem a rozhodli jste se ho řešit? Pokud se vám nepodaří vyřešit problém přímo s vedlejším  hlučným sousedem, odhlučnění stěny je jediná možná alternativa, která vám přinese ticho do vašeho bytu.

Navrhneme vám systémy na odhlučnění stěny, které nabízejí co nejmenší tloušťku při vysoké účinnosti odhlučnění.

Při návrhu zvuko izolačních materiálů pro odhlučnění stěny využíváme ty nejúčinnější materiály z naší nabídky a kombinujeme těžké zvuko neprůzvučné materiály (Rw) s akusticky pohltivou izolací.

Samozřejmostí jsou důležité doplňky jako akustické elektrokrabičky, podlepy a tmely. Právě tato kombinace je klíčová pro co nejvyšší účinnost konstrukce.

hlučný soused

Jaké zvuky vám nejvíce překážejí?

Běžný hluk jako je televize, hlasitý rozhovor, křik, hluk zvířat a jiné

Jde o zvuky vznikající v prostoru a ty dokážeme velmi účinně odstranit odhlučněním stěny. Je vždy nejlepší, pokud byste mohli izolovat ze strany, kde hluk vzniká, ale pokud máte hlučného souseda i odhlučnění z vaší strany je velmi účinné.

Dupot, kroky

Zkrátka zvuky, které vznikají narážením o konstrukci stropu a podlahy. Tyto zvuky se přenášejí dále přímo přes konstrukci podlahy, jen izolováním stěny si moc nepomůžete. Pokud vám vadí hlavně sousedovy kroky, pomůže jedině kompletní odhlučnění sousedovy podlahy - kročejová izolace. 

Příklady našich konstrukcí

Konstrukce BASIC - odhlučnění stěny

Konstrukčních řešení vám nabízíme několik, ale všechny jsou z profesionálních zvuko izolačních materiálů. Nejmenší tloušťka konstrukce začíná na 3,9 cm i se sádrokartonem.

V případě sádrokartonové konstrukce jde o nejméně účinné řešení. Účinnost zlepšení vzduchové neprůzvučnosti stěny je v tomto případě od 6 dB.

Konstrukce OPTIMAL - odhlučnění stěny

Naše konstrukce OPTIMAL nabízejí bezkontaktní konstrukci (resp. konstrukci s minimálním spojením s původní stěnou), což znamená, že vkládáme vzduchovou mezeru do skladby. Tím se zvyšuje celkový výkon odhlučnění na úkor větší tloušťky stěny. Tento typ řešení je extrémně variabilní a dokážeme ho přizpůsobit konkrétnímu typu hluku, který vás ruší. Právě tyto systémy (hlavně Optimal 2) jsou vaše nejoblíbenější, nabízejí dobrý poměr cena a výkon.

Konstrukce EXTRA - odhlučnění stěny

Pokud můžete překročit při odhlučnění stěny tloušťky 10 cm, jsou pro vás naše konstrukce EXTRA nejúčinnějším řešením. Znovu platí, že konstrukce dokážeme přizpůsobit vašim požadavkům odhlučnění. 

Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91