Odhlučnění stoupaček a potrubí

snížení hluku ze stoupaček, tenkým a účinným způsobem

Při odhlučnění potrubí a stoupaček je důležitá flexibilita zvuko izolačního pásu a jeho účinnost.

U nás používáme hlavně pás Topsilent Adhesive s Rw=27 dB.

Pokud zohledníme jeho malou tloušťku 4 mm a flexibilitu při ohybu, má pás velmi mnoho možností využití ať už v interiéru nebo v exteriéru.

Pás je z jedné strany samolepící, spoje můžete přelepit a stáhnout běžnou páskou.

Po obalení trubek nebo stoupačky pásem Topsilent Adhesive můžeme ještě zvýšit odhlučnění vytvořením kastlíku z desek SILIO, vyplněný akustickým materiálem Zino Acoustic. Celou konstrukci můžete obalit sádrokartonem.

Odhlučnění potrubí

Ohebnost pásu Topsilent Adhesive se hodí například při odhlučnění trubek a potrubí, stačí trubku obalit pásem, stáhnout páskou a zabudovat do konstrukce.

Odhlučnění stoupačky

Na tomto obrázku vidíte příklad „kvalitního“ stavebního provedení stoupačky a její obezdění. Zabírala mnoho prostoru a téměř vůbec netlumila hluk. Okolo trubek byla zbytečně velká cihlová příčka, která zabírala více plochy než bylo nutné a proto se ji majitelé rozhodli kompletně zbourat, kvalitně odhlučnit a výrazně zmenšit. Tak získali další cenné místo v plánované kuchyni.

V projektu se kromě pásu Topsilent Adhesive využila i deska SILIO 15,5 s akustickou výplní ZINO Acoustic 50. Celá konstrukce se uzavřela sádrokartonem.


Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91