Průmyslové odhlučnění kontejneru – TOP reference

Od klienta, velkého výrobce autosedaček, www.faurecia.com/en, jsme dostali jednu, o to náročnější úlohu. Odhlučnit běžný plechový kontejner tak, aby uvnitř byl hluk maximálně 25dB. Pokud zvážíme, že hlučnost v hale se pohybovala nad 70dB, hlavně na nižších frekvencích, o to to byla pro nás větší výzva.

Kontejner (buňka), měl sloužit na měření hlučnosti autosedaček, hlavně při jejich posunu a jiných mechanických činnostech. Vyšší hlučnost v buňce než 25dB by znemožňovala objektivně změřit hluk autosedačky.

Před realizací jsme zpracovali frekvenční analýzu hluku a vypracovali návrh konstrukce na míru. Odhlučnění jsme navrhli ze všech šesti stran buňky, plus jsme navrhli speciální zvukovo izolační dveře na míru, bez kterých by odhlučnění nemělo význam.

Celou realizaci jsme uvnitř buňky doplnili o akustický materiál Stered Acoustic, který pohlcuje vznikající hluk v buňce a tím napomáhá snížit celkovou hlučnost v buňce.

Prohlédněte si pár fotek a video z naší reference, pokud řešíte podobný problém, určitě se nám ozvěte.

Realizace zvukovo izolačních dveří:

Fotografie z realizace:

Základní a jedinou podmínku jsme realizací splnili, snížili jsme hluk v buňce na úroveň 16-21dB, v závislosti od hluku v hale. S rezervou jsme splnili limit 25dB. S výsledkem jsme velmi spokojeni.

Chcete se přidat k našim spokojeným klientům, které už žádný hluk neruší?