Průmyslové odhlučnění kontejneru

  • Realizace
  • Kategorie Odhlučnění v průmyslu
  • Klient Faurecia Slovensko
  • Lokalita Priemyselný park Lozorno
  • Problém Odhlučnit buňku na testování autosedaček

Průmyslové odhlučnění kontejneru - TOP reference

Od klienta, velkého výrobce autosedaček, www.faurecia.com, jsme dostali jednu, ale o to náročnější úlohu. Odhlučnit běžný plechový kontejner tak, aby byl hluk uvnitř maximálně 25 dB. Hlučnost v hale se pohybovala nad 70 dB, hlavně na nižších frekvencích, o to to pro nás byla větší výzva. Kontejner (buňka) měl sloužit na měření hlučnosti autosedaček, hlavně při jejich posunu a jiných mechanických činnostech. Hlučnost v buňce nad 25 dB by znemožňovala objektivně změřit hluk autosedačky. Před realizací jsme připravili frekvenční analýzu hluku a udělali jsme návrh konstrukce na míru. 

Odhlučnění jsme navrhli ze všech šesti stran + jsme navrhli speciální zvuko izolační dveře na míru, bez kterých by odhlučnění nemělo význam. Vnitřek buňky jsme doplnili akustickým materiálem Stered Acoustic, který pohlcuje vznikající hluk v buňce a tím napomáhá ke snížení celkové hlučnosti v buňce.

Jak jsme postupovali?

Před realizací jsme udělali frekvenční analýzu hluku a udělali jsme návrh konstrukce na míru. Odhlučnění jsme navrhli ze všech šesti stran buňky + jsme navrhli speciální zvuko izolační dveře na míru, bez kterých by odhlučnění nemělo význam.

Vnitřek buňky jsme doplnili akustickým materiálem Stered Acoustic, který pohlcuje vznikající hluk v buňce a tím napomáhá ke snížení celkové hlučnosti v buňce.

Základní a jedinou podmínku jsme realizací splnili a dosáhli jsme snížení hluku v buňce na 16 - 21 dB, v závislosti na hluku v hale. S rezervou jsme splnili limit 25 dB. S výsledkem jsme velmi spokojeni.

Galerie z realizace

Použité produktyMáte podobný problém? Kontaktujte nás.
Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91