Zvuková izolace stropu

Tenké a účinné odhlučnění stropu

Hluk od horních sousedů je jeden z nejčastějších, se kterým se na nás obracíte. Většinou až v momentě, když máte hotovou rekonstrukci bytu s podhledem, který měl sloužit jako dobrá zvuková izolace, ale podhled nefunguje tak jak jste očekávali.

Navrhneme vám systémy pro odhlučnění stropu, které nabízejí co nejmenší tloušťku, při vysoké účinnosti odhlučnění.

Při návrhu zvuko izolačních materiálů pro odhlučnění stropu využíváme ty nejúčinnější materiály z naší nabídky a kombinujeme těžké zvuko neprůzvučné materiály (Rw) s akusticky pohltivou izolací.

Pokud vás ruší pouze dupání a kroky, nedoporučujeme vám odhlučnit jen strop, tehdy je nutná rekonstrukce sousedovy podlahy.

Jaké máte možnosti, pokud vás ruší hluk od horního souseda?

Oslovit souseda a položit zvukovou izolaci do jeho podlahy

Nejlepší řešení jakého můžete dosáhnout. Pokud zachytíme vznikající hluk ještě předtím než se dostane do nosných konstrukcí (strop, stěna), máte vyhráno. Vhodný materiál je například akustická deska SILIO.

Pokud horní soused není ochotný položit izolaci do svojí podlahy

Účinek samotné izolace stropu má relativně menší účinek než odizolování podlahy souseda, ale i tak dosáhnete výrazného snížení hluku. Pokud se jedná o běžný hluk jako je hovorová řeč, hudba a podobně, výsledky jsou výborné a samotná zvuková izolace stropu vám postačí. Jestli slyšíte dupání, bouchání, vibrace, znamená to, že se zvuk přenáší do nosných konstrukcí a část se dostane i do stěn. Pokud odizolujeme strop, snížíme tím hlučnost, ale dupání budete stále slyšet. Jestli vás ruší jen dupání, odhlučnění vašeho stropu nedoporučujeme.

Jaké máte možnosti, pokud vy rušíte horního souseda?

Zvuková izolace stropu vyřeší problém

Je to obrácená situace než při hluku od horního souseda. Chceme zabránit tomu, aby se hluk přenesl do nosné konstrukce, tím pádem zvuková izolace stropu má lepší účinek, než když si váš soused položí izolaci do svojí podlahy. Nabízíme vám více alternativ řešení stropu, od kontaktní až po podvěšenou konstrukci na zvuko izolačních podložkách. 

Zvukovo izolační systémy pro odhlučnění stropu

Zvuková izolace stropu - BASIC

Při šíření hluku přes strop nemá většinou smysl izolovat jinou stěnu než tu vaši. Pokud je hluk nízký a potřebujete odhlučnit jen běžný hluk jako tiché hovorové slovo a tišší hudbu, postačí vámt BASIC zvuková izolace stěny. Co to znamená? Izolace se přikládá přímo na stěnu, nevytváříme žádnou vzduchovou mezeru. Tloušťka celé izolace má následně od 3,8 cm podle zvolené varianty materiálů.

Zvuková izolace stropu - OPTIMAL, EXTRA

Pokud potřebujete dostat maximum ze zvukové izolace, hlavně pokud je hluk výrazný, slyšíte basy (nízké frekvence), doporučujeme vám bezkontaktní systém OPTIMAL, který nabízí ideální poměr cena výkon. Pokud preferujete ty nejlepší řešení, zvolte systém EXTRA. Celá konstrukce se nedotýká stěny (nebo jen minimálně). Tím, že se vytvořila vzduchová mezera s pohltivým materiálem, celkový výkon konstrukce stoupá.

Kde všude využijeme naše zvukové izolace?

Odhlučnění stěny, stropu a podlahy patří mezi naše nejzákladnější formy odhlučnění. Svoje uplatnění najdou v bytových, nebytových i průmyslových objektech. 

Odhlučnění

Kompletní možnosti odhlučnění bytu, domu, kanceláří, průmyslu...


Máte problém s hlukem? Kontaktujte nás.Core: v0.0.290 Plugin: v0.0.91