ZVUKOVÁ IZOLACE STROPU

Hluk od horních sousedů je jeden z nejčastějších problémů, s jakým se na nás obracíte, a to většinou až v momentě, kdy máte hotovou rekonstrukci bytu a zhotovený podhled s minerální vlnou, která měla sloužit jako dobrá zvuková izolace. Jelikož správná zvuková izolace musí mít vysokou hustotu, aby zachycovala zvukové vibrace, minerální vlna není vhodná jako izolace zvuků na nízké frekvenci (buchot, dupot atd.), čili nefunguje tak, jak jste očekávali.

Jaké máte možnosti, pokud jde hluk od horního souseda?

  • Oslovit souseda a položit zvukovou izolaci do jeho podlahy

    Nejlepším řešením je zachycení vznikajícího hluku ještě předtím, než se dostane do nosných konstrukcí (strop, stěna), pak máte vyhráno. Vhodné materiály jsou akustické desky WOLF, akustická pěna Silent Foam 120 nebo akustický pás Vicoustic.

  • Pokud horní soused není ochoten položit izolaci do své podlahy

    Účinek samotné izolace stropu je menší než odizolování podlahy souseda, ale i tak dosáhnete výrazného snížení hluku. Pokud se jedná o běžný hluk, např. hovorová řeč, hudba a podobně, výsledky jsou výborné a samotná zvuková izolace stropu Vám bude stačit. Pokud uslyšíte dupot, buchot, vibrace, znamená to, že se zvuk přenáší i do nosných konstrukcí a část se dostane do stěn. Potom je třeba i izolace stěn, do kterých se část hluku přenesla.

Jaké máte možnosti, pokud jde hluk od vás směrem nahoru?

  • Zvuková izolace stropu vyřeší problém

    Je to obrácená situace než při hluku od horního souseda. Chceme zabránit, aby se hluk přenesl do nosné konstrukce, takže zvuková izolace stropu má lepší účinek, než když si Váš soused položí izolaci do své podlahy. Nabízíme vám několik variant řešení stropu. Vhodné materiály najdete na podstránce materiály.